Meksykańska aranżacja

Jaskrawe, odważne kolory, ciekawe dodatki, drewniane meble i egzotyczne rośliny nadadzą zwykłemu wnętrzu gorącą meksykańską atmosferę. Cechą charakterystyczną tego wnętrza są zdecydowane i soczyste kolory z palety słońca oraz naturalne materiały, drewno i glina. Aby osiągnąć efekt egzotyczności należy użyć odpowiednich dodatków. Tak modne ostatnio operowanie kolorem we wnętrzu może dać tu zaskakujące efekty. Zdecydowana czerwień w połączeniu ze słoneczną pomarańczą, czy znów stonowane brązy rozjaśnione wesołymi odcieniami żółtego koloru, są doskonałą bazą do komponowania atmosfery Meksyku. Na tym tle świetnie będą wyglądać egzotyczne pustynne rośliny oraz niezwykle kolorowe wzory pokrywające poduszki, zasłony czy siedziska.

kaktusy niezbędne w meksykańskim wnętrzu

Kaktusy i inne egzotyczne dodatki

Z Meksykiem kojarzą nam kaktusy, ale do odtworzenia stylu meksykańskiego domostwa, można wykorzystać różne gatunki sukulentów, czy inne gatunki roślin nie pochodzące z tak suchych terenów. Wiele dziwacznych form, jakie przybierają rośliny pustynne, to wynik ich przystosowania do trudnych warunków, w jakich rosną; kuliste kaktusy, gładkie przypominające otoczaki liście, pomagają zachować im jak najwięcej wody. Zestawienie tych roślin na tle pomarańczowej ściany, dodatki w postaci etnicznych, wzorzystych tkanin nada wnętrzu pożądany charakter.

przedpokój w stylu meksykańskim

Etniczne wzory

Styl meksykański to połączenie prostoty stylu wiejskiego ze śmiałymi soczystymi i wielokolorowymi przedmiotami. Ściany jednolite o słonecznych barwach, świetnie komponują się z wzorzystymi zasłonami i tkaninami pokrywającymi proste i minimalistyczne rustykalne meble. Geometryczne wzory o jaskrawych i krzykliwych barwach, pokrywają też naczynia, w których rosną proste formy roślinne. Od wydłużonych, kolczastych kształtów wilczomlecza lśniącego po wspaniałe ogromne kule echinokaktusów. Poskręcane sukulenty podkreślają egzotyczność tej bogatej scenerii. Jeżeli boimy się by nie przesadzić z nadmiarem kolorów, kwiaty doniczkowe czy bukiety z egzotycznie wyglądających suchych roślin, możemy umieścić w prostym i skromnym, wykonanym z grubej terakoty naczyniu.

 Czytaj więcej o aranżacji wnętrz na portalu e-mieszkanie.pl