Mobilne gniazdka w kuchni

Nie od dziś wiadomo, że kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Każdy z nas spędza w kuchni, co najmniej dwie godziny dziennie. Dawniej kuchnie projektowane były, jako największe pomieszczenia w całym domu. Muzea i skanseny przywołują polską tradycję. W wiejskim budownictwie kuchnia zawsze stanowiła centralne miejsce z dużym, centralnie umieszczonym stołem, który wykorzystywany był „do wszystkiego” oraz z ciepłym piecem, często będącym jedynym ogrzewaniem w domu. Taka kuchnia musiała być praktyczna i komfortowo urządzona, ponieważ domownicy spędzali w niej większość czasu. Okres powojenny zdegradował kuchnię do miejsca przygotowywania posiłków. Obecnie znów projektuje się kuchnie przestronne. Jest centrum domu, w którym skupia się życie domowników. Komfort i funkcjonalność kuchni czyni kuchnię atrakcyjnym miejscem do spędzania czasu. Kuchnia to strefa przygotowania posiłków, jadalnia oraz spiżarnia.  Zasadnicze znaczenie ma jadalnia, która jest włączona do kuchni albo bezpośrednio do niej przylega. Tak projektowane kuchnie są dużo większe i otwarte na salon.     

W tym miejscu trzeba wspomnieć, że zgodnie z tradycją, to kobiety były odpowiedzialne za kuchnię i to one spędzały w niej większość dnia. Dziś jednak następują zmiany, kobiety zapraszają mężczyzn do swojego królestwa.

Obecnie projektuje się tak by kuchnia integrowała się przestrzennie z resztą pomieszczeń domu.   Nowoczesna kuchnia w aranżacji wykorzystuje układ przestrzenny i dzięki temu nowoczesna kuchnia staje się miejscem wyraźnie zintegrowanym z pozostałą częścią mieszkania. Najlepsze jest połączenie: kuchnia i salon. Taki układ powoduje, że aranżacje kuchni są przytulniejsze. Do tego oryginalne, nowoczesne meble kuchenne i kuchnia staje się wymarzonym miejscem do gotowania. Pamiętaj, aby szafki kuchenne były pojemne! Połączenie: kuchnia i salon w twoim mieszkaniu.

Projektant we współpracy z inwestorem musi dokładnie zaprojektować meble, ale też musi określić zasady użytkowania podłączonych urządzeń. Po wykonaniu inwestycji po jakimś czasie okazuje się, że gniazdek jest za mało lub są rozmieszczone nie tak jak sobie wyobrażał użytkownik. Zaczynają się problemy z różnego rodzaju przedłużaczami i rozgałęzieniami. Przy tak użytkowanych urządzeniach nie tylko stwarzamy zagrożenie porażeniem prądem elektrycznym to jeszcze utrudniamy samą pracę w kuchni.

Mobilne gniazdka są odpowiedzią na zapotrzebowanie. Projektant ma ułatwione zadanie przy projektowaniu i nie musi arbitralnie rozmieszczać punktów zasilania prądem elektrycznym. Dla użytkownika, system ułatwia użytkowanie urządzeń w kuchni. Można dokupić nowe urządzenia AGD. Wystarczy dopiąć do listwy nowe gniazdko i podłączyć urządzenie. Po skończonej pracy odpinamy gniazdko. 

Mobilne gniazdka
Mobilne gniazdka

Poprzednie Następne 1 / 4

  • Mobilne gniazdka
  • Mobilne gniazdka
  • Mobilne gniazdka
  • Mobilne gniazdka listwa pod szafkami