Metody projektowania

W designie wnętrz od wielu lat widać wpływy zagraniczne. Dobrym przykładem jest styl Skandynawski – bardzo rozpowszechniony i szeroko pokazywany. Formy nowoczesne bazują na rozwiązaniach ze Skandynawii w dziedzinie technik produkcji i standardów produktów. Standardy te dotyczą jakości produktów, trwałości oraz satysfakcji z używania określonego produktu. Dzięki takich atutom meble i dekoracje uzyskują pozytywny wizerunek wśród kupujących. Cechą stylu skandynawskiego jest naturalna i spokojna kolorystyka. Pastele, lekkie kolory są uzupełnieniem dla stylu skandynawskiego. Chłodny, stonowany kolor, łagodne połączenia kolorów przy zachowaniu designerskiego podejścia wobec wzorów i motywów jest nieodłącznym elementem projektowania i stylizacji w Skandynawii. Nastrojowe nuty i przyjemność korzystania to cele tych projektów.

Rejon północnej Europy od pokoleń opiera swoje produkty i wyroby na naturalizmie, estetyce i wygodzie użytkowania. Styl od kilku lat istnieje w design i projektowaniu w całej Europie. Stał się jedną z głównych koncepcji i jest stale rozwijany dzięki współpracy międzynarodowej producentów i designerów.

Inne odmiany design wnętrz widać w stylu rustykalnym. Początkowo produkty i aranżacje oparte były na tradycyjnych projektach i materiałach z różnych okresów historycznych . Produkty różnych kultur, stylów i okresów są ponadczasowe i wyjątkowe, zdobyły i dalej zdobywają zwolenników. Styl rustykalny bywał i bywa bardzo popularny, ale jest również bardzo zindywidualizowany ( sprowadzany i projektowany na zamówienie). Renowacja mebli, dzieł sztuki oraz antyków dalej jest popularną formą na niepowtarzalne meble i dekoracje wnętrz. Galerie, sklepy tradycyjne i on - line proponują takie produkty. . Formy mebli i dekoracji zostały mocno zmienione przez sposób produkcji, zmiany w kolorystyce, nowe aranżacje, nowe materiały. Wzory popularne i lubiane - nawiązujące do innych czasów zostały wykorzystane inaczej, poprzez nowoczesne materiały i modne kolory zmienione nie do porównania.

Wnętrza to również wystrój oparty na kolorach. Tradycyjne kolory dla wnętrz tj. biel jest zastępowana przez delikatne beże czy żółcie. Styl zmienia się dzięki temu w nastrojowy i pogodny, słoneczny. Mocniejsze akcenty przy meblowaniu lub dodatkach ma go uzupełniać i dodać wyrazistości, wyróżnić i zwracać uwagę. Koncepcja takiego łączenia kolorów jest popularna i szukana. Styl słoneczny, naturalne materiały i ozdoby w połączeniu z przestrzennymi zdjęciami to porównanie do natury i przestrzeni natury. Kwiatowe i pogodne motywy, przełamywanie słoneczne barwy zielenią lub brązem to możliwość utrzymania wyjątkowego nastroju i przyjemności z korzystania. Zdjęcia natury i kwiaty dodają lżejszych tonów.

Tradycjonalizm, utrzymanie klasyki w materiałach i formach to znana koncepcja dla projektantów i kupujących. Proste, określone formy, stonowane kolory, materiały wysokiej jakości oraz przydatność i praktyczność tych produktów to najmocniejsze atuty. Wystrój nowoczesny i tradycyjny, trwałość i jakość jest podstawowym celem. Możliwości wykorzystania form przy projektach opartych na tradycjonalizmie jest szeroka. Wprowadzenie w tych wnętrzach stonowanych kolorów budzi zainteresowanie i przyjemny nastrój. Utrzymanie tradycyjnych form i kolorystyki to rozwiązanie firm i projektantów równie ważne jak innowacyjność projektów, planów czy aranżacji.

NEW DESIGN