
Stary Browar
- Kategoria: architektura
- Styl: inny
- Autor: Piotr Barełkowski
- więcej
Komin-serce domu wykonany z gliny i ziemi które kumulując energię oddają ją z opóźnieniem.Ściany zewnętrzne z bel słomy ze świetny współczynnikiem przenikania ciepła oraz bardzo wysoką izolacyjnością akustyczną.Pokrycie dachu i fasad bardzo odporny na wszelkie warunki atmosferyczne gontem łupanym.
Inwestycja otoczona jest piękną, dziką zielenią, co nasunęło myśl o otwarciu się na nią i zaproszeniu jej do środka. Dom stanowi ukłon w stronę przyrody. Jest w wielu miejscach ażurowy, przeszklony na przestrzał.
Rok budowy: 2011 Powierzchnia użytkowa: 155,22 m2 Powierzchnia zabudowy: 117,13 m2 Powierzchnia działki: 880 m2 Szczegółowe informacje, rysunki i koszty budowy na naszej stronie budujdom.pl
fast food Geysiplous /Athens /Greece 2012 projekt i realizacja
Powierzchnia projektu: Dom o powierzchni 1800 m2 Zakres projektu : Projekt elewacji domu, w dalszym opracowaniu projekt wnętrza
Dom jednorodzinny, projekt indywidualny, województwo śląskie
Projekt koncepcyjny przedszkola modułowego. Zaproponowano wykonanie modułów kubaturowych o konstrukcji z drewna klejonego. Ramy drewniane wypełnione zostaną panelami pełnymi lub przeszklonymi, z systemem kolorowych przesuwnych żaluzji. Każdy z oddziałów posiada własną charakterystyczną kolorystykę, co ułatwia dzieciom identyfikację w przestrzeni. Wewnątrz budynku zaprojektowano przeszkolone dziedzińce doświatlające korytarze.
W ramach rewitalizacji wschodniej części Starego Miasta w Barczewie zrealizowano wymianę sieci infrastruktury technicznej oraz nawierzchni utwardzonych. W trakcie prac odkryto piwnice zburzonych kamienic, które po odpowiednim zabezpieczeniu i przekryciu szklanym zadaszeniem staly się stałą miejską ekspozycją archeologiczną. W posadzkach jezdni i chodników odwtorzono rysunek dawnych podziałów katastralnych. Powstało również stałe miejskie targowisko z dziesięcioma stanowiskami sprzedaży. Wschodnia część Starego Miasta w Barczewie zyskała urok i charakter. Zdjęcie z powietrza autorstwa Wojciecha Wójcika dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Barczewie.
W ramach rewitalizacji miasta Barczewa zaprojektowana i zrealizowana została scena plenerowa. Wśród malowniczej zieleni, w sąsiedztwie miejskiego stawu, zaprojektowano nowoczesną scenę z charakterystycznym dachem w kształcie łuku. Architekturę obiektu tworzą konstrukcyjne belki zadaszenia wykonane z drewna klejonego.