
rewaloryzacja XVII wiecznego zespołu zabytkowego
- Kategoria: architektura
- Styl: klasyczny
- Autor: Władysław Sucharski
- więcej
Powierzchnia projektu: Dom o powierzchni 1800 m2 Zakres projektu : Projekt elewacji domu, w dalszym opracowaniu projekt wnętrza
W ramach rewitalizacji wschodniej części Starego Miasta w Barczewie zrealizowano wymianę sieci infrastruktury technicznej oraz nawierzchni utwardzonych. W trakcie prac odkryto piwnice zburzonych kamienic, które po odpowiednim zabezpieczeniu i przekryciu szklanym zadaszeniem staly się stałą miejską ekspozycją archeologiczną. W posadzkach jezdni i chodników odwtorzono rysunek dawnych podziałów katastralnych. Powstało również stałe miejskie targowisko z dziesięcioma stanowiskami sprzedaży. Wschodnia część Starego Miasta w Barczewie zyskała urok i charakter. Zdjęcie z powietrza autorstwa Wojciecha Wójcika dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Barczewie.
Dom jednorodzinny oraz budynek gospodarczy " domek ogrodnika " Projekt 1999-2000
Projekt 2004-2005 Realizacja 2005-2006 współpraca mgr inż. arch. Marek Ziarkowski
Koncepcja dobudowy piętra do istniejącego budynku na Saskiej kępie w Warszawie. Niestety z powodu sąsiedztwa willi znajdującej się pod ochroną konserwatora zabytków, projekt został zablokowany. Żadna z koncepcji nie została zaakceptowana przez konserwatora. Skończyło się pismem zabraniającym powiększenia kubatury budynku, mimo, ze sam budynek nie jest pod ochroną konserwatora.
Budynek mieszkalny jednorodzinny o pow. ok. 400 m2 na działce o powierzchni ok. 5000 m2. Dom położony na skraju skarpy, jego basement (pomieszczenia wypoczynkowe, sportowe i techniczne) otwiera się na ogromny ogród z przepięknymi zabytkowymi dębami. Parter domu (salon, jadalnia 2 kuchnie, gabinet, garaż) powiększony został w II etapie o dodatkową oranżerię (z pełnym dachem) wychodzącą na taras, który skarpą obniża się w kierunku ogrodu... Wnętrza eklektyczne: meble włoskie klasyczne, nowoczesne elementy sufitów podwieszonych i kolonialny styl oranżerii... Na poddaszu…
Projekt przebudowy domu jednorodzinnego wraz z przebudową budynku garażowego.
Skraj imponującego kompleksu leśnego – Rogalińskiego Parku Krajobrazowego jest idealnym miejscem na stworzenie kompleksu domów bliźniaczych, architekturą nawiązujących do stylu angielskiego. W ramach inwestycji w Rogalinie powstaną domy o powierzchni ponad 128 metrów kwadratowych.
Dwór zaprojektowany w stylu klasycznym jako rezydencja dla 5 osób. Powierzchnia całkowita 712,00m2. Konstrukcja tradycyjna z elementami XIX/XX wieku. Obiekt w trakcie realizacji.