zobacz pozostałe serwisy Grupy e-budownictwo.pl
Krzysztof Gnat

Krzysztof Gnat

 • Specjalizacja: architektura
 • Lokalizacja: Lublin
 • Styl: klasyczny
 • Średnia ocen:
  • bardzo słabe
  • słabe
  • średnie
  • dobre
  • bardzo dobre
  3.67 / 27 głosów
 • Liczba odsłon:6875

Informacje:

O naszej pracowni

Firma MOBILARCH & Partnerzy została założona przez młodego architekta oraz konstruktora. Kilkuletnia praktyka inżynierska oraz kilkunastoletnie związanie z branżą budowlaną pozwoliło na utworzenie własnej pracowni architektonicznej. Swoim klientom proponujemy szeroki wachlarz usług związanych z architekturą i budownictwem. Projektujemy budynki mieszkalne jedno i wielorodzinne, użyteczności publicznej a także opracowujemy dokumentację techniczną na potrzeby modernizacji i rozbudowy istniejących  obiektów budowlanych. Opracowujemy również projekty związane z architekturą krajobrazu.

Ponadto, dzięki naszym firmom partnerskim, oferujemy szeroki zakres prac specjalistycznych związanych z branżą budowlaną.

Dwory i rezydencje

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Inwestorów podejmujemy się projektowania rezydencji oraz dworów ziemiańskich nawiązujących architekturą do najlepszych tradycji danego regionu. Pomimo otaczającej nas architektury współczesnej sięgamy do przeszłości i tworzymy obiekty stylowe, które trudno odróżnić od rezydencji szlacheckich z XIX wieku. Nie jest to oczywiście, jakże teraz modne kopiowanie detali i form. Każdy tego typu obiekt potrzebuje analizy regionalnej i historycznej. Nie projektujemy dworów obcych stylowo oraz ich nie kopiujemy. Byłoby to nie zgodne z zawodem Architekta. Tworzymy architekturę, która patrząc w przeszłość pozwala zapewnić mieszkańcom współczesne potrzeby.

Wiele rysunków wstępnych i koncepcyjnych jest wykonywana w tradycyjnej technice odręcznej. Komputerów używamy w późniejszych etapach co jest bardzo cenione przez naszych Klientów. Mają kontakt z klasyczną sztuką projektowania, a nie z surowością urządzeń elektronicznych. W ten sposób „narodziny” domu nabierają innego wymiaru.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami. Różnorodność rezydencji i dworów powstałych w przeszłości jest tak ogromna, że jesteśmy w stanie zaprojektować budynek wraz z otoczeniem trwale związany z tradycja lokalną. Należy również pamiętać, że tego typu obiekt jest wizytówką Właścicieli oraz prezentuje ich status społeczny i dodaje prestiżu.

Rozbudowy i modernizacje

Projektujemy rozbudowy, przebudowy, nadbudowy i remonty budynków istniejących. Wielokrotnie Inwestorzy są zmuszeni do zmian w użytkowanych obiektach. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom proponujemy zmodernizowanie budynków, wprowadzenie zmian funkcjonalnych, komunikacyjnych, konstrukcyjnych a także zmianę wizerunku obiektu.

                                                                  mgr inż. arch. Krzysztof Gnat

                                                                                              właściciel

Aranżacje:

Dwór w Białej

Dwór zaprojektowany w stylu klasycznym jako rezydencja dla 5 osób. Powierzchnia całkowita 712,00m2. Konstrukcja tradycyjna z elementami XIX/XX wieku. Obiekt w trakcie realizacji.