Styl minimalistyczny fot. trendir.com

Styl minimalistyczny we współczesnym wzornictwie jest niezwykle popularny. Meble i przedmioty codziennego użytku projektowane w tym stylu charakteryzują się prostotą i funkcjonalnością. Przedmioty są pozbawione ozdób, ważna jest sama ich postać. Dominują geometryczne, proste formy o podstawowych kształtach, takich jak koło, trójkąt prostokąt. Często stosuje się powtarzalne połączenia brył i moduły.

styl minimalistyczny
fot. decoist.com

Powierzchnie najczęściej są gładkie, ważne jest zastosowanie kolorów. Często wykorzystywane są podstawowe wyraziste kolory, dużą rolę odgrywa też biel i czerń oraz szarości. Popularne jest kontrastowe łączenie barw. Minimalistyczne wzornictwo cechuje się lekkością, doskonale wygląda w nowoczesnych i industrialnych wnętrzach. Chętnie wykorzystuje się tworzywa sztuczne, metal, szkło oraz nowocześnie potraktowane drewno, kamień, ceramikę.

wzornictwo minimalistyczne
fot. trendir.com

Styl minimalistyczny idealnie pasuje do nowoczesnych i industrialnych wnętrz. Dzięki swej lekkości i neutralności doskonale nadaje się także do aranżacji niewielkich powierzchni.

wanna w stylu minimalistycznymumywalka w stylu minimalistycznym
fot. freshome.com                                                                   fot. trendir.com

Czytaj więcej o aranżacji wnętrz na portalu e-mieszkanie.pl.