Minimalizm we wnętrzu

Trend minimalistyczny wyznacza ścieżki rozwoju współczesnej mody, designu, architektury. Opiera się na czystych barwach oraz prostych a jednocześnie eleganckich formach. Minimalizm w mieszkaniu to idealnie dopracowane wnętrze. Ograniczenie ilości mebli, dodatków i dekoracji to podstawa stylu minimalistycznego. Natomiast  te, które wypełniają przestrzeń, muszą być najwyższej jakości – zarówno jeśli chodzi o design, jak i wykonanie. Ważnym elementem wnętrza minimalistycznego jest odpowiednio dobrany kolor ścian. Powinny one być czyste a na większych powierzchniach jasne - tak, by uzyskać efekt przestrzenności. Ciekawie wygląda skontrastowanie czystej barwy ścian z jednolitą formą mebli lub z wymalowanymi na nich oryginalnymi, nowoczesnymi wzorami. Obok niej, w minimalistycznym wystroju doskonale sprawdzą się - stosowane na zasadzie uzupełnienia bądź kontrastu - wyrazista czerwień, głęboka czerń i soczyste kolory np. jaskrawy pomarańczowy bądź pełna świeżości jasna zieleń.

 minimalizm we wnętrzu

Idealnie zgrana kompozycja kolorów

Podstawowym kolorem jest biel w oryginalny sposób ożywiona intensywnością głębokiej czerwieni, którą wymalowano „ramę” okalającą przejście do kuchni. Dobrane ze smakiem dodatki: świeczniki, stoliki o klasycznie prostej, minimalistycznej formie i oryginalnej kolorystyce oraz designerska, ażurowa taca – ocieplają klimat aranżacyjny, nie odejmując mu nowoczesności.

styl minimalistyczny

Siła obrazu

Uwydatniona na śnieżnobiałej ścianie, skomponowana z wielu fragmentów fotografia jest wyrafinowana  i nadaje pomieszczeniu światową perspektywę. Mocny, szary kolor jednej ze ścian podkreśla klasykę bieli, a zieleń dodatków intensywnie ożywia atmosferę.

Biel modnie przełamana

Ciekawym rozwiązaniem jest designerska lampa, która została umieszczona na tle neutralnej, podstawowej barwy. Dzięki ciekawej aranżacji kolorystycznej drugiej ściany, nowoczesny klimat wnętrza nie pozostaje jednak nazbyt chłodny. Pomarańczowa aplikacja uwydatniona na dwubarwnej ścianie, to wyrazisty i oryginalny motyw zdobniczy.   

minimalistyczne wnętrze

Kolor głównym aktorem aranżacji

W tej aranżacji głównym aktorem jest kolor – wyrazisty, żywy oranż wpleciony w jasną szarość. Wymalowany na ścianie wzór, przyciąga wzrok zarówno intensywnością barwy jak i ciekawym kształtem. Ożywia wnętrze i przełamuje typową dla minimalizmu surowość.

 Czytaj więcej o aranżacji wnętrz na portalu e-mieszkanie.pl