Francuskie wnętrza

Stylizacje wnętrz zależą od pomysłów mieszkańców lub projektantów. Modne stały się mieszkania z wykorzystaniem narodowych stylów europejskich. Prezentowane wnętrze przedstawia jedną z realizacji studia projektowego z Warszawy, które inspirowane jest trendami panującymi we Francji.

aranżacja sypialni

Charakterystyczne cechy stylu francuskiego

Francuskie wnętrza to przede wszystkim przepych, luksus i blask. Są eleganckie z szykownymi dodatkami, które nadają wnętrzu luksusowego klimatu. Wnętrza francuskie  zachwycają w każdym, nawet najmniejszym szczególe i są bardzo efektowne.

klasyczne meble

Jednocześnie, należy powiedzieć, że jedną z dominujących cech tego stylu jest symetria, która przejawia się w równej, parzystej liczbie sprzętów, dodatków i dekoracji. Dlatego, jeśli we wnętrzu znajduje się zasłona okienna, to po drugiej stronie okna również powinna się ona znaleźć. 
We wnętrzu francuskim nie może zabraknąć stylizowanych na wiek XVII i XVIII foteli, szezlongów, komód czy innych mebli. Powinny być one ozdobne, lekkie, eleganckie i posiadać eliptyczne, zaokrąglone kształty. Meble najczęściej mają jasny odcień. Mogą być też śnieżno białe ze złoceniami. Kolorem dominującym są barwy pastelowe, jasne i subtelne.
Na zaakcentowanie zasługują okna i przeszklenia. Na wykończenie ścian wykorzystuje się jasne tapety lub boazerię w tym samym kolorze.

aranżacja łazienki w stylu francuskim

Charakterystycznymi elementami aranżacji, które znakomicie wpisują się w styl francuski są:

  • Sztukateria,
  • Ozdobne gzymsy,
  • Pilastry,
  • Detale meblowe.

 Czytaj więcej o aranżacji wnętrz na portalu e-mieszkanie.pl