Dom Vintage

Vintage to bardzo specyficzny styl. Początkowo zaistniał w modzie. Moda w stylu vintage polega na stylizacji z dawnych epok. Jest to połączenie stylów pochodzących z różnych epok. Wszystko co jest starsze niż 25 lat uznawane jest za vintage.

Vintage to styl młodego pokolenia, które poszukuje korzeni, chce być nietuzinkowe i nie boi się zestawień awangardowych i szokujących. Vintage to styl dla indywidualistów. Takie wnętrza to pokoje z duszą i historią. To co go charakteryzuje to łączenie, nakładanie i mieszanie epok, stylów, przełamywanie konwencji. Projektanci, którzy tworzą wnętrza w stylu Vintage łączą pasje z zabawą poprzez zestawienie starego z nowym. To prawdziwa umiejętność wyszukiwania rzeczy z minionych epok i "wklejenie" ich do nowoczesnych wnętrz. Aby stworzyć Vintage w mieszkaniu wystarczy w  nowoczesnym wnętrzu postawić stare, stylowe meble bądź wnętrze stylizowane na stare połączyć z nowoczesnymi elementami wystroju.

meble z dawnej epoki

Wnętrza w stylu vintage tworzy się poprzez eklektyzm. Istnieją jednak podstawowe zasady, którymi należy się kierować, urządzając mieszkanie w tym stylu.

stylowe wnętrza

Ściany najlepiej udekorować tapetami we wzory retro (najlepiej w paski lub grochy, czyli desenie najbardziej popularne w latach 60.), najlepiej o jasnych kolorach. Dominacja kolorów takich jak: zieleń, błękit, pomarańcz, róż, czerwień. Meble powinny być proste, stylizowane na lata 50. i 60. - najlepiej wykonane z drewna. Drewniane proste meble na nóżkach są charakterystyczne dla lat 50.
i 60. Kanapy tapicerowane materiałami w pasy. Mogą być też kropki lub duże wzory. Kanapa z lat 50., prosta, w stonowanych kolorach będzie idealna do wnętrza vintage.
Kuchnia biała. Jakbyśmy cofnęli się w czasie. Podłoga w szachownicę. Wszelkie błękity, seledyn - jako kolor dodatkowy. Zabawa kolorem i wzorem. Słodkie groszki to również styl vintage.

 Czytaj więcej o aranżacji wnętrz na portalu e-mieszkanie.pl