TOP 5 typów projektów domów w Polsce – poznaj je z biurem KB Projekt!

Coraz większa liczba osób poszukujących swoich czterech kątów, zamiast decydować się na zakup mieszkania w miastach, wybiera zakup działki oraz budowę własnego domu. Takie rozwiązania są nie tylko znacznie tańsze – zwłaszcza gdy mamy lub planujemy mieć dużą rodzinę – lecz również komfortowe. Wiele osób docenia spokój życia na obrzeżach miasta czy znacznie mniejszy poziom zanieczyszczeń. Te i wiele innych, mniejszych argumentów, sprawiają, że Polacy tak często poszukują projektów domów dopasowanych do swoich potrzeb.

https://www.kbprojekt.pl/

Dzisiaj przedstawimy Wam 5 typów projektów, które są w naszym kraju najbardziej popularne. Całość opiera się na informacjach uzyskanych od biura projektowego KB Projekt – jednego z liderów na rynku, który w obecnej chwili posiada jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert. Wiele z projektów oferowanych przez KB Projekt można zakupić w cenie 900 zł, co jest ceną niesamowicie atrakcyjną. Tymczasem zapraszamy Was do zapoznania się z najbardziej popularnymi typami projektów domów w Polsce.

Projekty domów drewnianych

Są one popularne nie tylko w górach czy na Podhalu, ale również na wsiach, na terenie całej Polski. Decyduje się na nie coraz większa liczba klientów. Wynika to przynajmniej z kilku kwestii. Wiele osób zachwyca się ich klimatem, co jest dość oczywiste, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przy zastosowaniu odpowiednich materiałów i technologii, domy wykonane z drewna mogą być tymi, w których będziemy podatni na działanie najmniejszej liczby alergenów, będzie to więc znakomita opcja dla alergików.

Nie można zapomnieć również o tym, że część domów drewnianych wykorzystuje się również jako domy rekreacyjne, część z nich – te najmniejsze – służą również jako domy, które wynajmowane są turystom.

Wiele osób docenia też zdrowy mikroklimat, który występuje w domach z drewna. Obecnie w ofercie biura KB Projekt można odnaleźć ponad 40 projektów domów z drewna.

Projekty domów parterowych

Obecnie zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych domów w Polsce. Wynika to z faktu, że są rozwiązaniem, które jest niezwykle opłacalne od strony finansowej – nie tylko w porównaniu do domów piętrowych, lecz również w zestawieniu ich z cenami mieszkań, zwłaszcza w dużych Polskich miastach.

W porównaniu do domów parterowych nie musimy decydować się na budowę m.in. klatki schodowej, schodów czy ukośnego dachu. Wszystko to sprawia, że ceny budowy są naprawdę niższe. Domy parterowe również idealnie sprawdzają się dla rodzin – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z rodziną małą, czy dużą. Problematyczne okazałyby się prawdopodobnie w przypadku rodzin wielopokoleniowych, które mieszkają pod jednym dachem, jednak w Polsce jest to zjawisko coraz mniej powszechne – stąd też pewnie zainteresowanie właśnie domami parterowymi rośnie z roku na rok.

Biuro projektowe KB Projekt posiada w swojej ofercie blisko 200 różnych projektów – jest to liczba, z której na pewno każdy wybierze projekt dopasowany do jego wymagań!

Projekty domów z poddaszem

Oto kolejna olbrzymia grupa projektów popularnych w Polsce. Widać to po ilości propozycji, które przygotowało dla nas biuro KB Projekt – chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że domy z poddaszem to kategoria bardzo obszerna, to blisko 450 różnych projektów robi wrażenie!
Domy z poddaszem popularne są głównie z tego powodu, że dla wielu jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Możemy zdecydować się na poddasze użytkowe oraz nieużytkowe. Pierwsze z nich będzie przeznaczone do mieszkania na nim domowników, nieużytkowe natomiast to po prostu przestrzeń magazynowa naszego domu. Oczywiście jedno zawsze można zmienić w drugie, warto jednak pamiętać, że w przypadku zdecydowania się na poddasze nieużytkowe, jego powierzchnia nie będzie uwzględniana przy obliczaniu podatku od przestrzeni użytkowej naszego domu.

Projekty domów na wąską działkę

W tym przypadku trafiamy na bardzo konkretną grupę projektów, która odpowiada na zapotrzebowanie coraz większej grupy klientów. Wielu z nich posiada wąskie działki, jednak pomimo tego chce się zdecydować na jak najbardziej funkcjonalne projekty domów. Oczywiście wąska działka nie jest określeniem precyzyjnym, jednak w przypadku projektów biura KB Projekt będziemy zaliczać do niej działki o szerokości od 12 do 18 metrów.

Samo biuro posiada ponad 80 projektów, które zmieszczą się na działce o maksymalnej szerokości właśnie 18 metrów. Jeżeli więc posiadacie małe działki lub są one w jakichś sposób ograniczanie, koniecznie zapoznajcie się z propozycjami biura – na pewno uda Wam się znaleźć taką, która idealnie sprawdzi się w Waszym przypadku i spełni Wasze oczekiwania.

Projekty domów małych i tanich

Oto ostatnia z kategorii – dość specyficzna, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może pozwolić sobie na duży dom. Specjaliści z biura KB Projekt starali się przygotować takie projekty, które będą bardzo proste, dzięki czemu cena ich budowy będzie jak najmniejsza. W przypadku określenia „małe” zdecydowano się, że domy oferowane w tej kategorii nie będą przekraczały 120 m2 powierzchni mieszkalnej, co jednak cały czas jest wartością, która sprawdzi się nawet przy średnich rodzinach!

Jeżeli zależy nam na niskich kosztach, warto skupiać się jednak nie tylko na kwocie, którą wydamy na budowę, lecz również na późniejsze koszty eksploatacyjne. Z tego właśnie powodu zalecamy poszukiwań nie tylko domów tanich w realizacji, ale również spełniających normy energooszczędności, dzięki czemu z miesiąca na miesiąc będziemy oszczędzać.

Oczywiście zachęcamy również do sprawdzenia innych projektów biura KB Projekt. Pamiętajcie również o możliwości ich dostosowania (w części przypadków nawet bez przeprojektowania!) oraz tym, że ceny samych projektów biura są naprawdę niskie – obecnie większość z nich to koszt wynoszący 900 zł, co bez wątpienia jest jedną z najkorzystniejszych cenowo ofert na rynku!