Eleganckie wnętrze w bieli i delikatnym brązie

Planujesz remont mieszkania? Nie wiesz od czego zacząć? Z pomocą przyjdzie Ci profesjonalny architekt wnętrz. Bydgoszcz jako jedno z większych Polskich miast gwarantuje nam duży wybór specjalistów z tej dziedziny. Wybierając wykwalifikowanego architekta wnętrz zapewniamy sobie nie tylko gwarancję, że nasze cztery kąty będą zaprojektowane starannie i ze smakiem, a wszystko będzie idealnie do siebie pasowało, ale również to, że dekorator podpowie nam jakie trendy obecnie panują, a jaka część naszego „wspaniałego” planu nadaje się do kosza.

Jeśli jednak sam możesz się pochwalić wyczuciem stylu, a Twój zapał nie gaśnie tak samo szybko jak się pojawia możesz spróbować własnych sił w dziedzinie projektowania wnętrz. Musisz jednak pamiętać, że wymaga to od Ciebie kreatywności i umiejętności zestawienia wszystkich planów w spójną całość. Jest to warunek konieczny, ponieważ to co w głowie wydaje się idealne, w rzeczywistości może się okazać nie do końca udanym pomysłem.

Planując zarówno odnowienie mieszkania, jak i pierwszą aranżację wnętrza, warto zwrócić uwagę na to, jaki wystrój polecają znani dekoratorzy wnętrz. Zapoznanie się z ich przykładowymi projektami posłuży wówczas jako swoista inspiracja. Jeżeli jednak propozycje architektów nie przypadły Ci do gustu warto zastosować klasyczne rozwiązania.

Nie od dziś wiadomo, że elegancja jest zawsze modna. Daje nam poczucie luksusu, a dodatkowo tego typu wnętrza pozwalają nam się wyciszyć i swobodnie ochłonąć po pełnym napięcia dniu spędzonym w pracy. I tak, o ile w garderobie za elegancki i zmysłowy uchodzi kolor czarny, tak w przypadku wnętrzarstwa zdecydowanym pionierem jest kolor biały.

Nieskazitelna biel optycznie powiększa pomieszczenie, które nawet przy słabym oświetleniu sprawia wrażenie jasnego. Daje poczucie luksusu i elegancji. Jednak aby uniknąć efektu szpitalnej bieli, kolor ten należy przełamać innym, równie eleganckim odcieniem. Zarówno w salonie jak i w sypialni odpowiednim wyborem może się okazać brąz. W kwestii intensywności koloru architekci pozostawiają wolną rękę właścicielom lokalu. W tym połączeniu sprawdzi się zarówno ciemny brąz, jak i delikatny odcień kawy z mlekiem. Dla miłośników nadmorskich klimatów do dyspozycji pozostaje również piaskowy, złocisty brąz, zaś osoby ceniące sobie awangardę mogą się zdecydować na ciemny brąz, wpadający w czerń.

Wiedząc już, jakie kolory wybrać, aby osiągnąć eleganckie wnętrze warto się zastanowić nad tym, jak je odpowiednio połączyć, w jakich proporcjach i na jakich płaszczyznach należy je zastosować aby osiągnąć wymarzony, stylowy efekt.

Przy wybieraniu kolorów ścian należy się skupić na kilku czynnikach, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy wybrać jasne kolory. Jeżeli nie masz i nie planujesz w najbliższej przyszłości dzieci, możesz zastosować całkowitą dowolność. Biały kolor jest podatny na zabrudzenia, zatem zastosowanie go na ścianach bądź tapicerce całkowicie nie sprawdzi się przy dzieciach i niektórych zwierzętach domowych. Wówczas bezpieczniejszym jest pokrycie tych miejsc brązem, pozostałe elementy takie jak szafy, stół bądź elementy dekoracyjne wybieramy w odcieniach bieli. Dodatki należy dobrać zgodnie ze swoimi upodobaniami, tak aby dom stanowił oazę spokoju. Musisz jednak pamiętać o tym, iż aby utrzymać eleganckie wnętrze nie należy przesadzać z dodatkami. Elementy zdobnicze powinny być zachowane w dobrym tonie i spójne z resztą pomieszczenia. Zastosowanie krzykliwych barw i kiczowatych wzorów może zniszczyć całą koncepcję, przez co pomieszczanie z eleganckiego zmieni się w przypadkowe połączenie koncepcji projektującego.

Jednym z ciekawych rozwiązań podczas projektowania wnętrza jest zastosowanie dekoru, który będzie się wyróżniał na tle pozostałych ścian. Wybierając ściany białe oddzielony pas może być całkowicie kontrastujący, wówczas jednak należy zwracać szczególną uwagę na dobierane dodatki, bądź stonowany. Wówczas możemy sobie pozwolić na większą dowolność przy wyborze pozostałych akcesoriów i elementów wystroju wnętrza. Przy projektowaniu pokoju należy przede wszystkim kierować się własnymi wizjami, tylko to pozwoli nam się czuć jak u siebie. Jeżeli projekt zostanie stworzony wyłącznie na podstawie zdjęć z sieci, które zapierają dech w piersi jednak są sprzeczne z naszymi ideałami, wówczas zawsze we własnym domu będziemy się czuć jak goście.

Zatem gdy mimo spędzenia wielu godzin na przeglądaniu inspiracji w sieci nie udało Ci się stworzyć własnej koncepcji wnętrza, a pomysły, które zaczęły Ci się rodzić w głowie nie zdają egzaminu w rzeczywistości zdaj się na profesjonalistów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich programów profesjonalny architekt przygotuje dla Ciebie pełną wizualizację nowego wnętrza. Jego prace poprzedzać będzie długa rozmowa z Tobą, dotycząca Twoich oczekiwań oraz upodobań w kwestii kolorów oraz wszelkiego typu dodatków. Przez cały czas trwania współpracy masz pełne prawo do tego, aby się nie zgodzić z założeniami architekta. To Ty podejmujesz ostateczną decyzję i to Ty zatwierdzasz, czy dany projekt zostanie przeniesiony z kartki do Twojego mieszkania.

Projekt wnętrza - Bydgoszcz.
Projekt wnętrza - Bydgoszcz.

Poprzednie Następne 1 / 4

  • Projekt wnętrza - Bydgoszcz.
  • Wnętrze kuchni w projekcie domu.
  • Projekt wnętrza sypialni w bieli oraz brązie - Bydgoszcz.
  • Projekt wnętrza domu - jadalnia, Bydgoszcz.