Biuro skrajnie nowoczesne. Case Study

Swego czasu sensację wzbudziły opublikowane w internecie zdjęcia wnętrz siedziby Google. Oj, wielu zazdrościło pracownikom internetowego giganta. Dziś można pracować w takiej firmie bez przeprowadzki za ocean. Zobaczcie biura firmy Future Processing.

Klient: Future Processing – polski producent oprogramowania
Miejsce: jeden z kompleksu nowo wybudowanych biurowców w Gliwicach
Wyposażenie biur: Office Plus

Sferą, w jakiej najlepiej przejawia się w firmie jej nowoczesność i podążanie za trendami (czasem nawet wyprzedzanie ich), jest dziś stosunek do pracowników. Przedsiębiorcy wizjonerzy wiedzą, że by osiągnąć naprawdę duży sukces, potrzebują profesjonalnego, zgranego i wysoko zmotywowanego zespołu. Taki zaś uda się zbudować tylko dbając o członków załogi. A po czymże lepiej można zobaczyć tę dbałość, jak nie po miejscu pracy? Właścicielom Future Processing zależy na tym, by stworzyć warunki, w których pracownicy będą się czuli naprawdę komfortowo. I chyba im się to udało.

POZNAĆ OCZEKIWANIA

W urządzaniu miejsc pracy najważniejsze jest spełnianie potrzeb pracowników. To oni spędzają długie godziny na fotelu, przy biurku i to oni najlepiej będą wiedzieć, czego potrzebują do pracy i odpoczynku. Realizację zlecenia poprzedził szeroki audyt wśród pracowników. Określali w nim jakiego rodzaju sprzęty i wyposażenie będzie im potrzebne. Zgłaszali potrzeby m.in. zainstalowania budek telefonicznych i organizacji przeróżnego rodzaju miejsc do spotkań.

BIURO ABSOLUTNE

Różnorodność, funkcjonalność i wygoda to najważniejsze trzy słowa, których można użyć do opisu tej realizacji. A może wystarczy jedno: kompletność. Kompleks budynków, w których jest chyba wszystko, o czym pracownik może zamarzyć od pracowniczego SPA, poprzez świetnie wyposażone kuchnie, po niesamowicie zróżnicowane pomieszczenia przeznaczone do pracy. I na tych ostatnich się skupimy. Dokładniej: na miejscach pracy w jednym z biurowców.

Każdy fragment tego biura został pomyślany tak, by sprzyjać koncentracji potrzebnej w pracy i pobudzać mózg do aktywności, z uwzględnieniem faz wypoczynku. Stąd ta niezwykle zróżnicowana konfiguracja miejsc pracowniczych, z naciskiem na stworzenie sprzyjających warunków do pracy zespołowej. W budynku znajduje się przede wszystkim wiele różnorodnych przestrzeni do spotkań, znacznie wykraczających poza sale konferencyjne, jak całkiem nieformalne rest-roomy, w których można pograć w piłkarzyki i porozmawiać, siedząc na wielkich pufach-sako w kształcie piłek footballowych. Jest „kosmiczna” robocza sala konferencyjna urządzona w klimacie gwiezdnych wojen i sale oficjalne na bardziej formalne spotkania. Pracuje się tutaj siedząc w wygodnym fotelu w bibliotece pełnej branżowych nowości, grając w piłkarzyki, pijąc kawę, a wreszcie w komfortowych fotelach przed biurkami w open space. Od pobudzającej aktywności fizycznej, poprzez inspiracje intelektualne, spotkania robocze w nieformalnej atmosferze i oddziałujący na podświadomość relaks, po sensu stricte pracę na sformalizowanym stanowisku pracy przy komputerze.

I ta kompletność to najgłębszy wyraz nowoczesności biura. Na kilku piętrach znajduje się wszystko, czego może potrzebować pracownik, żeby pracować wydajniej, bardziej efektywnie i po prostu przyjemnie. Różnorodność wykorzystanych rozwiązań sprawia, że wnętrza odpowiadają na najbardziej zróżnicowane potrzeby użytkowników nie tylko na poziomie funkcjonalnym, ale i estetycznym. Mamy tu nowoczesność i klasykę. Ascetyczny minimalizm i przytulne wnętrza z kotarami, skórzanymi fotelami i klasycznymi tapetami w ciepłych kolorach. oraz zapewniające intymność miejsca do rozmów telefonicznych, czy pracy w odosobnieniu.

KOMFORT I MULTI FUNKCJONALNOŚĆ

Tym, co niewątpliwie łączy te tak różne wizualnie pomieszczenia jest wygoda. Wszystkie stoły i biurka mają wbudowane mediaporty. Różne rodzaje krzeseł i foteli łączy jedno – wszystkie z nich są wygodne i dają możliwość nawet wielogodzinnej pracy bez nerwowego kręcenia się na niewygodnym siedzisku. Nawet pozbawione regulacji najprostsze modele w salach konferencyjnych zostały starannie wybrane spośród modeli gwarantujących wygodę i wysoką jakość.

Oficjalne miejsce pracy to open space z neutralnym umeblowaniem i mocnymi akcentami w żywych, pobudzających, energetycznych kolorach. Optymalna szerokość stołów, wygodne fotele pracownicze z siatkowymi oparciami i szerokim zakresem regulacji, duże monitory i wygodne klawiatury składają się na komfortowe stanowiska pracy. Ten open space przystosowany został nie tylko do pracy indywidualnej, ale też zespołowej. Funkcję sali konferencyjnej może pełnić dzięki zamieszczonym na jej końcu ekranie, doskonale widocznym z każdego miejsca. Nad głowami pracowników wiszą też dwa duże monitory, doskonale sprawdzające się przy videokonferencjach.

SALE KONFERENCYJNE W WIELU WYDANIACH

Sale konferencyjnych mamy kilka. Pierwsza z nich to pomieszczenie do spotkań nieformalnych. Niezwykła, jak na wnętrze biurowe, aranżacja nawiązuje do motywów z „Gwiezdnych wojen”. Mamy więc kosmiczne ściany i podłogę, białe panele a nawet świetlówki wyglądające jak świetlne miecze jedi. Całości dopełniają białe pracownicze fotele o nowoczesnej stylistyce.

Kolejna robocza sala konferencyjna prezentuje zgoła odmienną stylistykę: jasne ściany, prosty stół, wykładzina w szachownicę i wygodne kubełkowe fotele. Nadaje się również do celów bardziej oficjalnych, np. do roboczych spotkań z klientami.

Sala konferencyjna szara to pomieszczenie reprezentacyjne. Jak najbardziej formalna, dostosowana do oficjalnych spotkań i prezentacji jest bardzo elegancka. Odcieni szarości dopełniają szkło i chrom. Ta reprezentacyjna sala nadaje się i do dłuższej pracy, dzięki wygodnym fotelom. Dwustronnie przeszklona może zostać w kilka chwil zaciemniona dzięki specjalnym zaciemniającym zasłonom akustycznym umieszczonym na obu przeszklonych ścianach.

W sali zielonej doskonale poczują się zarówno wielbiciele natury, jak i piłki nożnej. Znajdziemy tu połączenie nowoczesnego minimalizmu z trendem naturalistycznym, wprowadzającym do wnętrz zieleń i naturalne materiały. Zastosowano tutaj specjalną wykładzinę obiektową imitującą równo przystrzyżony trawnik. Na jednej ze ścian wielkie logo inwestora wykonane z żywych roślin, na drugiej mini ogród wertykalny z kaskadami różnych gatunków roślin zwisających. Przyjazne, jasne wnętrze na wpół oficjalne w odbiorze, doskonale nadające się do spotkań roboczych i oficjalnych.

NIEFORMALNIE TEŻ DO PRACY

Na krótsze, całkiem nieformalne rozmowy doskonale nadają się ustawione w przestronnym holu obszerne i wygodne boksy zapewniające względną dyskrecję. W sam raz na to, by przysiąść ze spotkaną w holu osobą, wypić szybka kawę, czy zjeść lunch, albo zaszyć się na dłuższą rozmowę telefoniczną.

Dyskrecję w czasie rozmów telefonicznych zapewniają też budki telefoniczne, których potrzeba zamontowania wynikła z audytu przeprowadzonego wśród pracowników. Doskonale izolowane akustycznie wnętrze wyposażone zostało w blat, na którym w razie potrzeby można położyć telefon lub laptopa.

Kolejne pomieszczenie wygląda jak przeniesione w czasie i przestrzeni: biblioteka jakby żywcem wyjęta z filmu o życiu amerykańskich wyższych sfer. I to kilka dekad temu. Drewniana podłoga i sufit, regały z naturalnego drewna, na których stopniowo pojawiają się nowości branżowe. Całości dopełniają tapety, miękkie kotary, a także skórzana kanapa i fotel, w którym znawcy rozpoznają kultowy projekt Eames Lounge Chair z lat 50-tych XX wieku.

Docieramy wreszcie do najbardziej „rozrywkowych” przestrzeni tego na wskroś nowoczesnego biurowca. Rest-roomy pozwalają choćby na relaks na workach sako lub rozegranie partii piłkarzyków w pomieszczeniach wystylizowanych specjalnie dla fanów footballu.

Wyposażenie tak zróżnicowanych wnętrz wymaga drobiazgowej wręcz znajomości ofert wielu dostawców, a niekiedy wręcz przerabiania poszczególnych modeli pod specjalne zamówienie. Trzeba jednak przyznać, że możliwość realizacji ambitnego projektu, zakładającego użycie produktów najwyższej jakości, często wręcz luksusowych to źródło sporej satysfakcji dla wykonawców.

Nowoczesny biurowiec
Nowoczesny biurowiec

Poprzednie Następne 1 / 12

 • Nowoczesny biurowiec
 • Nowoczesny biurowiec
 • Nowocześnie urządzony biurowiec
 • Nowoczesny biurowiec - strefa chill-out
 • Nowoczesny biurowiec
 • Nowocześnie urządzone biro
 • Biuro nowoczesne w każdym calu
 • Nowoczesna sala konferencyjna
 • Sala konferencyjna
 • Nowoczesne biuro
 • Biuro nowocześnie urządzone
 • Zieleń w nowoczesnym biurze