Jak sprzedać mieszkanie?

Czym jest to spowodowane?

We wnętrzach bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Na zmysły kupującego działają liczne bodźce odbierane w sposób świadomy i podświadomy. Decydują one o zainteresowaniu zakupem. Świadomie odczuwamy przestrzeń, ład i czystość. Na naszą podświadomość działa  kolor oraz zapach.

Jakie są sposoby na zwiększenie atrakcyjności mieszkania?

Wspomnieliśmy o poczuciu przestrzeni. Mieszkanie na sprzedaż nie powinno ukazywać prywatności właściciela. Sugerujemy ‘’hotelowy’’ charakter wyposażenia, który stwarza możliwość kupującemu wyobrażenia siebie w danej przestrzeni. Zatem w mieszkaniu nie powinno znajdować się zbyt wiele  przypadkowych mebli oraz  ozdób mających charakter osobisty  typu pamiątki lub rodzinne zdjęcia. 

Przy prezentacji pustego lokalu należy zwrócić uwagę na odbarwienia na ścianach po usuniętych zabudowach. Z pokoi dziecięcych należy pozabierać wszelkiego rodzaju naklejki oraz inne dekoracje.

Poszczególne pomieszczenia powinny być spójne stylistycznie i kolorystycznie.

Czy wiąże się to z dużym nakładem finansowym?

Nie, natomiast przynosi ogromne korzyści. Zmiana koloru i odświeżenie ścian, profesjonalny dobór oświetlenia i elementów dekoracyjnych oraz odpowiednie ustawienie mebli potrafi diametralnie zmienić przestrzeń oraz percepcję odbiorcy.

Bardzo istotny jest tu pomysł na aranżację wnętrza i jego prezentację, w tym może pomóc architekt. Koszt pracy profesjonalisty zwraca się  przy sprzedaży.

Coraz częściej  klienci poszukujący mieszkania również korzystają z pomocy architekta. Na czym taka pomoc polega?

Na rynku nieruchomości jest wiele ofert. Bardzo ważna jest lokalizacja nieruchomości, jak również  możliwość  dostosowania jej do potrzeb inwestora. Liczy się  potencjał, który często trudno ocenić samemu. Oferujemy naszym klientom pomoc w podjęciu tej trudnej decyzji. Analizujemy możliwości układów funkcjonalnych i aranżacji. Na życzenie klientów możemy wykonać docelowy, kompleksowy projekt wnętrz. Doświadczenie i wykształcenie w zakresie koloru pozwala nam na wykonanie unikatowych na polskim rynku projektów kolorystycznych.

Jaki jest sekret dobrze zaprojektowanego wnętrza? Dlaczego niektóre aranżacje choćby te sprzed kilku lat tak szybko stają się nie modne?

Przepisem na dobre wnętrze jest użycie szlachetnych materiałów. Ponadto konsekwentne trzymanie się stylu wnętrza zagwarantuje nam ponadczasowość. Nie należy podążać jedynie za modą. Ważny jest dobry kontakt z architektem, który pozwoli nam odnaleźć estetykę, w której czujemy się dobrze, a zaprojektowane wnętrze będzie odzwierciedleniem naszego charakteru, a nie popularnych trendów.