PROJEKTOWANIE WNĘTRZ A RECYKLING

           Trendy jakie panują w ostatnim czasie, w zakresie projektowanie wnętrz, stwarzają możliwość wykorzystania  mebla, przedmiotu, który w przekonaniu wielu osób jest  już nieprzydatny.

                Stare meble mają duszę. Jeszcze nie tak dawno, każdy Polak pragnął zdobyć  meblościankę, a babciny kredens „rąbał” na drobne kawałki, bo stał się  staromodny, więc  zbędny. Dzisiaj te kredensy, komody i szafy przechodzą prawdziwy renesans. Każdy kto chociaż trochę zna się na  nowoczesnym „designie”, nie zdecyduje się takiego cacka wyrzucić. Stare meble idealnie wpasowują się w nowoczesne wnętrze, nadając mu indywidualny charakter - „duszę” oraz ponadczasowość.

Wystarczy samemu  nadać im nowy kolor lub zlecić odrestaurowanie profesjonaliście, a efekt końcowy zapiera dech w piersiach.

Stary stołek, czy gazetnik pomalowany na wcześniej dobrany kolor staje się intrygujący i nadal w pełni użyteczny. Materiał z zasłon, jakie były modne lata temu, okazuje się idealny na obszycie poduszki, klosza lampy, wstawkę na obiciu kanapy. Stara podstawa maszyny do szycia już zagościła na dobre w wielu domach jako konsolka, czy stolik TV.

Ekologicznym i ekonomicznym staje się użycie palet transportowych jako stelaża łóżka.

                Mebel zrobiony ze starych przedmiotów zyskuje nowe przeznaczenie, nowy wyjątkowy charakter. Największą zaletą redesignu jest to, że każdy mebel staje się nowym niepowtarzalnym produktem. Wykonany  z określonego materiału ma być przystosowany do  nowego wykorzystania, ten nowy projekt staje się jednocześnie „dziełem sztuki”. A już największym wyzwaniem jest stworzenie z podkładu kolejowego mebla do salonu. Robi tak holenderska firma „ROFRA” , która opracowała technologię przetworzenia takich podkładów na blat stołu (RAILWAY), nadając pomieszczeniu osobliwy klimat.

                Redesign jest ekologiczny, więc  trendy, sprawia przyjemność wielu pokoleniom, wobec czego nie bójmy się go stosować w swoich „czterech kątach”. Aranżacja wnętrza z takim meblem z pewnością na wielu zrobi wrażenie, będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.