Dekoracyjne panele ścienne

Często zastanawiamy się co zrobić, aby nasze wnętrze małym kosztem nabrało innego wyglądu, niepowtarzalnego charakteru. Wielokrotnie spędzamy godziny na przeglądaniu przeróżnych stron internetowych lub odwiedzaniu marketów budowlanych. Niestety okazuje się, że nie wszystko można znaleźć w sklepach, a mnogość wyników wyszukiwania powoduje, że ciężko jest coś wybrać w Internecie. Jakiś czas temu, całkowicie przypadkiem, trafiłem w sieci na interesujące rozwiązanie dekoracyjne – panele 3D.

Panele 3D wykonane są z włókien palmowo – kokosowych, które powodują, że dekoracja o wymiarach, zazwyczaj, 50x50 cm jest stosunkowo lekka i wytrzymała. Oczywiście, jak wszystko w dzisiejszych czasach, również one mają swoje „podróbki”, wykonane zazwyczaj z gipsu co powoduje , że tracą właściwości „oryginału”. Niezależnie od wybranego materiału, panele doskonale nadają się do dekorowania niemalże, każdego wnętrza – zarówno mieszkalnego, jak i publicznego. Szeroki wybór wzorów i kilka wariantów wymiarowych sprawiają, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Zakupiony panel jest biały, ale można go pomalować na dowolny kolor zwykłą farbą do ścian. Bardzo prosty sposób montażu sprawia, że może się tego podjąć każdy majsterkowicz. Potrzebny jest tylko podkład gruntujący i klej montażowy, który możemy zakupić u producenta paneli. Warto też, przed montażem, zastanowić się, czy chcemy, aby nasz element dekoracyjny był podświetlony, czy nie. Osobiście proponuję dwa warianty – światło punktowe zamontowane powyżej paneli lub listwy LED montowane po bokach. Wszystko zależy od wnętrza oraz efektu na jakim nam zależy.

Najważniejsza kwestia to cena. Cena oryginalnych, wykonanych z włókien palmowo – kokosowych paneli oscyluje w granicach 85 – 90 zł za m2, czyli w przypadku paneli o wymiarach 50x50 cm, w cenie tej otrzymujemy 4 panele. Panele gipsowe można kupić taniej – nawet ok. 50 zł za m2. Panele robią się coraz bardziej popularne, więc znalezienie ich w Internecie nie stwarza problemów.

Moim zdaniem panele 3D dzięki swoim właściwościom, cenie oraz szerokiej gamie wzorów są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących czegoś innego.

Sypialnia w Krakowie
Sypialnia w Krakowie

Poprzednie Następne 1 / 4

  • Sypialnia w Krakowie
  • Kuchnia w Czerniejewie
  • Kuchnia w Częstochowie
  • Element dekoracyjny sali weselnej w Hajnówce