Kolorowe retro

Białe wnętrza, proste formy i nieskazitelna przestrzeń przez lala królowały na okładkach prestiżowych gazet wnętrzarskich. Każdy kto dorobił się własnego mieszkania prosił o proste i neutralne kolorystycznie wykończenie. 

Minimalistyczne aranżacje dominują w biurze, mieszkaniach, salonach usługowych. Wyglądają nowocześnie ale nie są przytulne. Szafki z lakierowanego MDF-u się brudzą a w nieskazitelną biel wkrada się nuta żółtej barwy. 

Obecnie sytuacja na rynku jest nieprzyjemna. Większość ludzi chce wrócić do przytulnego mieszkania i zapaść się w wielkim, miękkim fotelu z kubkiem ciepłej czekolady i zapomnieć o biurze. Do tendencji  kolorystycznych wracają brązy, burgundy, zielenie, granaty i turkusy. Te kolory  kojarzą nam się z przytulnym wnętrzem retro- miejscem gdzie można się zrelaksować i zapomnieć o chłodnej biurowej przestrzeni. 

Przytulne kolory wnętrz kojarzą nam się bezpiecznie. Do tego dochodzą solidne drewniane meble z ubiegłego wieku i mamy azyl trwałej oraz ciepłej w odbiorze przestrzeni. 

  

drewniana szafka retro-solidny mebel na tle przytulnych kolorów
drewniana szafka retro-solidny mebel na tle przytulnych kolorów

Poprzednie Następne 1 / 4

  • drewniana szafka retro-solidny mebel na tle przytulnych kolorów
  • lampka inspirowana stylem retro
  • retro w ciepłych kolorach wg Martha Stewart
  • zaciszna poczekalnia w stylu kolonialnym hotelu w Madrycie