Styl etniczny fot. blog.terrysfabrics.co.uk

Styl etniczny ma wiele twarzy, wspólną cechą jest wykorzystanie w aranżacji motywów i wzorów egzotycznych dla nas kultur. Tylko od naszych upodobań zależy czy etniczne wnętrze będzie miało charakter marokański, meksykański, południowo- albo wschodnioafrykański, czy hinduski. Możemy inspirować się Azją południowo-wschodnią, albo wyspami Pacyfiku, czy nawet kulturą Inków.

wnętrze w stylu marokańskim
fot. kirainteriors.com

Ważne, by wybrać region który nam najbardziej odpowiada i zastosować w wystroju wnętrz charakterystyczne dla niego elementy. W urządzaniu takich wnętrz przydadzą się pamiątki z dalekich podróży, albo nabyte w sklepach z etnicznymi wyrobami. W stylu etnicznym najczęściej występują naturalne materiały – drewno, kamień i ceramika – ich wzory zależą od wybranego przez nas regionu. Na podłodze najlepiej będzie wyglądać drewno egzotyczne, albo płytki ceramiczne, ściany mogą mieć chropowatą fakturę. Meble dobieramy do wybranego regionu, choć za wspólną cechę można uznać różne pufy, poduchy i niskie stoliki – słowem meble, które pozwolą wygodnie siedzieć prawie na podłodze.

sypialnia w stylu indyjskimmotywy afrykańskie we wnętrzu
fot. luxury-interior.org                                                          fot. homedecoretedesign.com

Nieodzowne są odpowiednio do kultury dobrane bibeloty – figurki, dekoracyjne naczynia, tkaniny. W stylu etnicznym popularne są głębokie, nasycone kolory (np. hinduski), często kontrastowo zestawione (np. styl meksykański), choć styl wschodnioafrykański wyróżnia się zgaszonymi kolorami sawanny.

łazienka w stylu meksykańskim
fot. furnime.com

 Czytaj więcej o aranżacji wnętrz na portalu e-mieszkanie.pl.